Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Abant, muhteşem doğası ve tertemiz havası ile yıl boyunca yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin akınına uğruyor. Yılın her dönemi misafirlerini farklı bir manzarayla karşılayan Abant, İstanbul’a ve Ankara’ya yakın konumu sayesinde şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak isteyenlerin ilk aklına gelen yerlerden biri oluyor. Yemyeşil bir tabiat parkıyla çevrili doğasında, yeşille ve kuş sesleri ile baş başa kalabilir, Abant’ta Huzur Dolu Bir Kaçamak yapabilirsiniz. Çevre illerden kara yolu ile kolaylıkla ulaşılan belde, gölün çevresindeki gezinti yolu ile ruhunuzu dinlendiriyor. Abant otelleri fiyatları ve konaklama imkanları ile her bütçeye hitap ediyor. Belde, kamp alanlarından daha lüks otellere kadar çok geniş bir yelpaze sunuyor.

Abant

Abant Hakkında Genel Bilgi

İstanbul’dan ya da Ankara’dan Abant‘a yaklaşık 3 saatlik bir kara yolu yolculuğu sonunda ulaşılabiliyor. Marmara ve Batı Karadeniz’i birleştiren Abant, meşe, köknar, kayın, çam ve gürgen ağaçlarıyla dolu ormanı, bol oksijenli havası ve masmavi bir göl manzarası ile ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Her mevsim farklı bir yüzünü keşfedebileceğiniz Abant, kendinizi doğanın kalbinde hissetmenizi sağlıyor. Abant Gölü yaklaşık 900 metrelik uzunluğu ve masmavi görüntüsü ile misafirlerine sakinlik ve huzur vadediyor. Üstelik oldukça nadir bulunan beyaz ve sarı nilüfer çiçekleri gölün yarı bataklık bölümünü taçlandırıyor. Göl çevresi, yürüyüş yapıp tertemiz havayı içine çekmek ve yenilenmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat sunuyor. Abant Gölü manzaralı restoranlarda sadece burada bulunan ve güveçte ya da mangalda pişirilen kırmızı benekli alabalıkların tadına keyifle bakabilirsiniz.

Abant Hakkında Genel Bilgi

Abant’ta Gezilecek Yerler

Şehrin gürültüsünden, karmaşasından ve trafiğinden kurtulmak için mükemmel bir kaçamak yeri olan Abant tabiat parkı, yürüyüş parkuru, yemyeşil ormanı ve pırıl pırıl gölü sayesinde beğeni topluyor. Yaklaşık 7 km uzunluğundaki yürüyüş parkuru keyifli saatler geçirmenizi sağlıyor. Yürüyüş parkuru ortalama bir hızla yaklaşık iki saatte tamamlanabiliyor. Üstelik dileyen misafirler faytonla, atla ya da bisikletle turlarına devam ederek bambaşka bir dünyaya yolculuk edebiliyor. Kuş sesleri göl çevresini turlarken sizi hiç yalnız bırakmıyor ve ruhunuzu besliyor. Mudurnu’ya doğru giden yolu tırmanarak tepeye ulaştığınızda sizi muhteşem Abant Gölü manzarası karşılıyor. Ayrıca özel aracınızla gittiyseniz ve zamanınız varsa civarda bulunan Yedigöller Milli Parkı’nı, Samandere Şelalesi’ni, Örmeci Yaylası’nı ve Güzeldere Şelalesi’ni gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca Abant’a yaklaşık 15 km. uzaklıkta bulunan Mudurnu, Osmanlı konaklarıyla sarılı şirin sokakları ile ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

Abant'ta Gezilecek Yerler

Abant Otelleri

Ankara ve İstanbul’un ortasında yer alan ve peki çok şehirden kolaylıkla ulaşılabilen Abant özellikle hafta sonları dolup taşıyor. Göle yakın yerlerde ya da iç taraflarda butik oteller, kamp alanları, pansiyon ya da daha lüks oteller bulmak mümkün oluyor. Konaklama alternatifleri açısından oldukça geniş bir yelpaze sunan bölgede kolaylıkla bütçenize uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Otellerin doluluk oranları ise sezondan sezona ya da hafta sonu olup olmamasına göre değişiklik gösterebiliyor.

Muhteşem bir göl manzarası, yemyeşil ormanları ve bol oksijen sunan havası ile yılın her dönemi çekiciliğini koruyan Abant, şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenlere ilaç gibi geliyor. Abant, ister günübirlik, ister hafta sonu küçük bir kaçamak arayanların ya da kuş sesleri eşliğinde uzun uzun dinlenmek isteyenlerin uğrak yerlerinden biri oluyor. Konumu ve ulaşımı beldeyi ziyaret etmek isteyenler için büyük kolaylık sağlıyor. Doğanın tüm renklerini ayaklarınızın altına seren Abant, yılın her mevsimi misafirlerini en güzel şekilde ağırlıyor. Abant gibi birbirinden güzel ve farklı rotaları keşfetmen için İstanbul’a yakın haftasonu gezilecek yerler listesine göz atabilirsiniz.