İnternetin Gurmeleri Lezzet Avında

Dünyayı ve Türkiye’yi gezerken lezzet peşine koşan insanların sayısı hiç de az değil. Elbette sosyal medyadan ve bloglar üzerinden lezzet deneyimlerini paylaşarak takipçi edinenler de var. İnternetin Gurmeleri Lezzet Avında, yıllardır takipçilerine lezzet rotası çiziyor. Kimi sokak lezzetlerinin peşinde post eskitiyor, diğeri dünya seyahatinde ziyaret ettiği lüks restoranları sıralıyor. Binlerce kişinin takip ettiği yemek için gezen bloggerlar, yarattıkları etkiyle restoranların müşteri sayısını bir hayli artırıyor. Biz de sizler için lezzet peşindeki en ünlü bloggerları listeledik, işte  internetin en ünlü 10 gurmesi blogu, (Sıralama rastlantısaldır)

İnternetin Gurmeleri

10- Oburcan 

Ankaralıların yakından takip ettiği Oburcan adlı blog, yıllardır lezzet üzerine paylaşımlar yapıyor. Özellikle Ankara ilçelerindeki lezzet duraklarını gezen blogger, zaman zaman başka şehirlere yaptığı gezilerden de içerikler üreterek gurme olarak yemek yorumlarını paylaşıyor.

http://www.oburcan.com/

9- Löplöpçüler

Özenç ve Semih Diken çiftinin kurduğu Löplöpçüler, yemek yemeyi sevenlerin gözdesi oluyor. Dünyanın dört bir yanından özel lezzetlerin peşinde koşan çift, “2 çocukla nasıl gezilir?” sorusunun da formülünü veriyor. Yemek üzerine özel notların paylaşıldığı blogda 10 yıldır aralıksız paylaşım yapılıyor.

http://www.loplopculer.com/

Löplöpçüler

8- Yeni Hayatın Tadı 

2012 yılından bu yana gezi ve yemek notlarını okurlarıyla paylaşan Oğuz Yenihayat, medya tecrübesini kişisel mecrasında da yansıtıyor. Kolay okunan, spot notlarla derdini kolaylıkla anlatan, Yeni Hayatın Tadı aktif Instagram kullanımıyla da lezzet peşindeki okurlara tüyolar veriyor. Blogun yazarı Tok Gezenler Kulübü ve VedatMilor.com’da da yazılarıyla boy gösteriyor.

http://yenihayatintadi.com/

7- Guru Kafa 

Yeme içme, seyahat ve moda gibi farklı başlıklarda paylaşımlarda bulunan Guru Kafa, lezzet notları ile takipçilerini memnun ediyor. Blogdan ziyade sosyal medya hesaplarında aktif olan Guru Kafa, yemek tarifleriyle de dikkat çekiyor. Hem gezdiği yerlerdeki lezzetleri kovalayan ünlü blogger hem de nasıl yapılır videoları hazırlayarak meraklara cevap veriyor.

http://www.gurukafa.com/

guru kafa

6- Tat Dedektifi 

2014 yılından bu yana yayında olan sitenin kurucusu Sinan Hamamsarılar, yemek programı yapımcılığı, yazarlığı ve fotoğrafçılığı konusunda da deneyimleriyle fark yaratıyor. Gezerken yemek hobisi olanların sıkı takipçisi olduğu tat dedektifi, yemek denince akla gelen her başlıkta içeriklerle okurlarını memnun ediyor. Yemek tarifleri, gezi notları, haberler tat dedektifinin objektifinden kaçmıyor.

http://www.tatdedektifi.com

5- Seyyar Gurme 

Hem Türkiye’de hem de dünyada lezzetin ayak izlerini takip eden Seyyar Gurme, paylaşımlarıyla gözden kaçanların altını çiziyor. Küçük bir dükkanın lezzet harikalarını ortaya çıkaran, meşhur lezzetlerin peşinde kilometrelerce yol kat eden ünlü blog, Bon Voyage dergisi yazarı Eşref Borça imzasını taşıyor.

http://www.seyyargurme.com

Seyyar Gurme

4- Gevrek And Ginder 

Haluk Özyavuz’un Almanya’da başladığı lezzet yolculuğunu notlayan blog, yemek tutkusunu göz önüne seriyor. Özellikle burger konusunda deneyimi ile dikkat çeken gurme blog, daha önce tadılmamış istisna lezzetleri de okurlarıyla tanıştırıyor. Site tasarımı da bir hayli profesyonel görünüyor, alkışlar.

http://www.gevrekandginger.com/

3- Halk Gurmesi 

2010 yılından bu yana damak tadıyla takipçi edinen Halk Gurmesi, daha çok sokak lezzetlerini yazıyor. Yalnız yemekleri değil atmosferi de anlatan bir seyahat blogu olan Halk Gurmesi, aralıklarla paylaşım yapsa da takipçilerinin ilgisini koruyor.

http://halkgurmesi.com/

Halk Gurmesi

2- Harbi Yiyorum

Yemek ve içki tadımında Türkiye’den ve dünyadan mutfak deneyimlerini not düşen blog, 2009 yılından bu yana okurları lezzet arayışına tanık ediyor. Salih Seçkin Sevinç imzasıyla yol alan blog daha önce defalarca en iyi gurme blog gösterildi.

Anasayfa

1- Fahri Gediz 

Chaine des Rotisseurs üyesi olan Fahri Gediz, yemek eleştirmeni titriyle okurları aydınlatıyor. Şarap ve çikolata konusunda yol gösterici olan blog, yemek seçimleri ile de dikkat çekiyor.

http://fahrigediz.com/