Yeni yılı dünyanın farklı şehirlerinde karşılamak isteyenler tatil planları için rotalarını çiziyor. Kararsız gezginler ise dünyanın gözde şehirlerinde yeni yıl kutlamaları için etkinlik araştırıyor. Sizleri yılbaşında en iyi kutlamalara sahne olan şehirler listemize davet ediyoruz. İşte dünyada Yılbaşında En Güzel Kutlamaların Adresi 5 Şehir.

5- Romantizmin Adresi St. Petersburg

Rusya’nın en büyük şehirlerinden biri olan St. Petersburg, yılbaşı döneminde yılın en uzun gecelerini vadediyor. Bu dönemde günün yalnızda 6-7 saatini aydınlık geçiren şehir, kutlamaların bitmediği uzun bir eğlence gecesinin adresi oluyor. Kar altındaki manzarası ile soğuk iklim sevenleri beyazın romantizmine davet eden şehirde, yeni yıl dönemi caddeler, alışveriş merkezleri, eğlence mekanları dolup taşıyor. Yaşayan ve uyumayan bir kent özelliği çizen St. Petersburg yeni yıl için farklı ve romantik bir alternatif oluşturuyor. Havai fişeklerin gökyüzünü aydınlattığı, renkli ışık şovlarının binaları süslediği, sokaklarda dans edilen film gibi bir yılbaşı gecesi için siz de Rusya’yı tercih edebilirsiniz.

Romantizmin Adresi St. Petersburg

4- Yeni Yıl Londra‘da Bir Başka Güzel

İngiltere’nin başkenti Londra, yılbaşında da en çok tercih edilen yerlerden biri oluyor. Thames nehrinin kıyılarında yapılan kutlamalar her yıl 250 bin kadar kişinin katılımıyla gerçekleşiyor. London Eye’ın büyüleyici manzarasına bu kez ışık gösterileri ve rengarenk havai fişekler de katılıyor. Gece kulüpleri, barlar ve restoranlar tüm gece açık kalıyor ve eğlence günün ilk ışıklarına kadar Piccadilly’den Parlamento Meydanı’na kadar uzanıyor. Yeni yıl yürüyüşü düzenlenen kent, unutulmaz bir yılbaşı için opsiyon sunuyor.

Yeni Yıl Londra'da Bir Başka Güzel

4- Yeni Yılda Yaz Mevsimi İsteyenler Buenos Aires Sizi Bekliyor

Yeni yılı müzikle karşılamak isteyenler Buenos Aires’i tercih edebilir. Opera Binası’ndaki etkinliklerin kontrolü yılbaşı öncesi şiddetle tavsiye ediliyor. Mükemmel bir akustik ve atmosfer sunan opera binasındaki etkinliğin ardından gece kulüplerinde eğlenceye devam edebilirsiniz. Yaz mevsiminin yaşandığı kentte yılbaşında sokak partileri de bir hayli popüler. Tango şovların yapıldığı sokakların eğlence ile dolup taştığı kentte yeni yıl eğlencesi sabaha kadar devam ediyor.

 Yeni Yılda Yaz Mevsimi İsteyenler Buenos Aires Sizi Bekliyor

3- Eğlence Denince Adres Belli, Amsterdam

Sokak partilerinin, çılgın eğlencelerin başkenti olan Amsterdam, yeni yılı da sokakta karşılıyor. Dam, Rembrandtplein, Nieuwmarkt ve Museumplein meydanlarında sabaha kadar eğlence devam ederken gece kulüpleri de yıl boyu hatırlanacak partileri sürdürüyor. Havai fişek gösterisi şehrin klasiklerinden biri olurken, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerle kozmopolit bir eğlence misafirleri bekliyor.

Eğlence Denince Adres Belli, Amsterdam

2- Yeni Yılda Aşk Paris‘te

Aşkın başkenti Paris, yeni yılda da özel etkinliklere sahne oluyor. Göz alan ışık gösterileri, Eyfel kulesini eşsiz manzarası, Champs-Elysees’deki sokak eğlenceleri, danslar ve şarkılar Paris’te yeni yıl heyecanına eşlik ediyor. Aşıkların tercihi olan kent, romantik atmosferi ile sizi aşka doyuruyor. Mutfağı ile ünlü olan Fransa, yeni yıl ziyafeti için de özel alternatifler sunuyor. Yılbaşında ünlü restoranlar hazırladıkları özel menülerle unutulmaz bir ziyafeti müjdeliyor.

Yeni Yılda Aşk Paris'te

1- Milyonların Tercihi New York 

Milyonlarca kişinin yeni yılda akın ettiği adres ise elbette New York oluyor. Times meydanını dolduran milyonlar yeni yıla kalabalık bir sokak partisinde merhaba diyor. Meşhur yılbaşı topunun düşüşü heyecanla beklenirken, eğlenceli dakikalar yaşanıyor. Ünlü isimlerin, dünya yıldızlarının konser verdiği meydanda dünyanın en görkemli Noel ağacı ziyaretçilerini karşılıyor. Gökdelenlerin ışığında, parlak şehir manzarasında yeni yıla girmek isteyenlerin tercihi olan New York, gece kulüpleri ve yılbaşı partileri ile de misafirlerine doyasıya eğlence vadediyor.

Milyonların Tercihi New York