Türkiye'nin Doğal Dokusu ile Büyüleyen Muhteşem Tatil Kasabaları

Türkiye’nin doğal dokusu ile büyüleyen muhteşem tatil kasabaları, sessiz sakin bir tatil hayal edenleri bekliyor.

Türkiye’nin doğal dokusu ile büyüleyen muhteşem tatil kasabaları dinlendirici tatilleri tercih edenlerin seçimi oluyor. Atmosferi, köy dokusu, doğa manzaraları, temiz havası, butik otelleri, pansiyonları ile büyük tatil yörelerinden ayrılan kasabalar, emeklilik hayali olmanın yanı sıra, yıllık tatillerin ve hafta sonu şehir dışı kaçamakların da adresi haline geliyor.

Selimiye

Selimiye

Marmaris’in Selimiye Köyü kedileri kadar sessizliği ile de tanınıyor. Orhaniye’ye yakınlığı ile seyahat imkanı sunan köyde yatları ile tanınan Bozburan’a da gidilebiliyor. Köy sakinliği arayanların adresi olan köy, balık restoranları, şık butik otelleri ile konfor arayanları da tatmin ediyor.

Bozcaada

Bozcaada

Ada atmosferini sevenleri bekleyen Bozcaada, duvar resimleri ile sizi bir açık hava müzesine davet ediyor. Üzüm bağları ile adeta bir masal diyarını andıran ada, kahvaltı kafeleri, meyhaneleri, balık restoranları ve pubları ile günün her saatinde dinlence için uygun etkinlik alanları sunuyor. Rüzgar güllerinin manzarasında gün batımı izlemeyi vadeden ada, romantik çiftlerin seçimi oluyor.

Karaburun

Karaburun

İzmir’in ilçesi olan Karaburun doğasıyla kendine hayran bırakıyor. Köyleri ile seyahat rotası çizen Karaburun, felsefe ve bilim kongreleri ile öğrencilerin de uğrak yeri oluyor. Sakinliği ile tanınan semt, sessiz bir tatil geçirmek isteyenlere huzur sunuyor.

Gideros

Gideros

Karadeniz’in huzur alanı olan Gideros Koyu, Kastamonu il sınırı içinde yer alıyor. Geniş ormanlarla örülü dağ sırtlarını engin maviliklerle birleştiren koy sakin suları ile adeta bir gölü andırıyor. Hırçın Karadeniz’in sakin yüzü olan Gideros’a tekne ile ulaşmak mümkün oluyor. Koy’da az sayıda restoran bulunmasına rağmen, gidenler tekrar tekrar görmek üzere Gideros’u ziyaret ediyor.

Akyaka

Akyaka

Diziler ile ünlenen Muğla’nın Akyaka köyü, Gökova Körfezi’nin muhteşem doğasını sunuyor. Tam bir emekli kasabası olan Akyaka, temiz havası ve doğal güzellikleri ile adeta kendine aşık ediyor.

Cunda

Cunda

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan sevimli ada Cunda, zeytinyağlı mezeleri, lezzetli zeytinleri ile ziyaretçilerini mest ediyor. Rum evleri ile sizi tarihin tozlu sayfalarında gezintiye çağıran Cunda Adası, plajları, kafeleri, restoranları ile hem aile tatillerinin hem de romantik dinlencelerin adresi oluyor.

Foca

Foça

Balıkçı kasabası olarak anılan Foça, yerli turistlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Dış dünyadan soyutlanacağınız Foça’da bir bardak çay içmek bile sizi dinlendirmeye yetiyor. Foça, eski şehir yerleşkesi ile de kültür gezisi meraklılarının seçimi oluyor.