Dünyanın En Ürkütücü Yerleri

Dünyanın farklı güzellikteki yerlerini gezmek istiyor olabilirsiniz. Kimi mimari, kimi doğal, kimi ise kültürel bir mucize olan bu yerler dışındaki alternatifleri düşündünüz mü hiç? Örneğin dünyanın en korkunç, en ürkütücü yerlerini? Unutulmaz ve gerçek anlamda sıra dışı bir tatil yapabileceğiniz dünyanın en ürkütücü yerlerini sizin için derledik…

Transilvanya

Transilvanya

Bugüne kadar Hollywood filmleri de dahil olmak üzere sayısız yapımda adı geçen Transilvanya, Kazıklı Voyvoda, nam-ı diğer Dracula’nın doğduğu yer olmakla beraber günümüze kadar bozulmadan gelebilmiş Orta Çağ mimarisiyle de dikkat çekiyor. Vampir efsanesinin başladığı yer olan Transilvanya, Romanya’nın en turistik bölgeleri arasında yer alıyor ve oldukça uygun fiyatlarla sıra dışı bir tatil vadediyor.

Kabayan

kabayan

Filipinler’in önemli noktalarından biri olan Kabayan, mumyalanmış cesetlerle dolu mağaralarından dolayı, korkutuculuğuyla ünü dünyaya yayılmış bir yer. Kuzey Filipinler’de yaşayan ve yerli bir topluluk olan Ibaloi’lerin başarılı mumyalama yöntemleri sayesinde cesetler uzun yıllar boyunca korunuyor ve mağaralarda saklanıyor. Ortaya çıkan manzara ise oldukça ürkütücü görünüyor.

Cehennem Kapısı

cehennem kapısı

Türkmenistan’da bulunan Cehennem Kapısı, Sovyetler Birliği döneminde keşfedilen bir doğal gaz kaynağını kurutmak için yakılıyor. Ancak 40 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen sönmeyen ateş, devasa bir kraterin içinde yanmaya devam ediyor ve nefes kesen ürkünç bir görüntü oluşturuyor. Bu yüzden ülkenin bu noktası Cehennem Kapısı ismiyle anılıyor.

Centralia

Centralia

Amerika Birleşik Devletleri, Pensilvanya’da bulunan Centralia, günümüzde hayalet şehir olarak anılıyor. Bunun sebebi ise 1962 yılında çıkan ve kente büyük ölçüde zarar veren kömür madeni yangını. O dönem birçok işçinin de hayatını kaybetmesine sebep olan yangın, halen yollardaki büyük çatlaklardan dışarıya sızarak devam ediyor. Terk edilmiş müstakil evleri, çatlamış ve içinden dumanlar çıkan yolları ile Centralia, tam anlamıyla bir korku filmi setini andırıyor.

Paris Yeraltı Mezarları

Paris Yeraltı Mezarları

Romantizmin ve aşkın başkenti Paris‘i dünyanın en ürkütücü yerleri arasında düşünmek zor olsa da, romantizm şehrin yer altında işlemiyor. Günümüzdeki toprak mezarlıklar kullanılmaya başlanmadan önce Paris’te ölüleri gömmek için yeraltı mezarları kullanılması sonucu, kilometreleri aşan tünelleri çevreleyen 6 milyonun üzerinde ceset, şehrin altında varlıklarını sürdürmeye devam ediyor.

Aokigahara Ormanı

Aokigahara Ormanı

Japonya’nın intihar ormanı olarak da bilinen bölgesi Aokigahara, tabiri caizse insanların ölmek için geldikleri korkunç bir alan. Japonların intihar etmek için kullandıkları ormanda bir süre sonra kendini asan veya farklı yollarla kendini öldüren insanlara o kadar sık şekilde rastlanıyor ki park özel görevliler tarafından kontrol edilmeye başlanıyor ve parkın farklı noktalarına “Yaşam güzeldir”, “Her şeye rağmen yaşamaya değer” gibi notlar bırakılıyor.