Vegas'ta Olan Vegas'ta Kalır: Günah Şehri Las Vegas

Dünyanın neresinde olursanız “Günahlar şehri” tanımını duyduğunuz an tek bir yer aklınıza gelir; o da Vegas’ta Olan Vegas’ta Kalır: Günah Şehri Las Vegas. Merak etmeyin, Günahlar Şehri olarak tanımlayanlar da Vegas’ta çılgınca eğlendiler, geceden gündüze kumar oynadılar ve evlendiler. Eğlencenin eksik olmadığı, ışıltılarıyla geceyi gündüzü çeviren Las Vegas’ın Günahlar Şehri olarak tanımlanmasının elbette bilinmez yönleri de var. Daha önce hiç duymadıklarınızı okuduktan sonra Las Vegas’a gitmek için yeni sebepleriniz olacak.

Vegas’ın Unutulmaz Aşkı

Otel cenneti Las Vegas, dünyanın ne iyi otelleri sıralamasının 15’ine ev sahipliği yapar. Işıl ışıl sokaklarında gezerken bir otel dikkatinizi çeker. The Flamingo Hotel, adıyla ve hikayesiyle aslında kendini diğer otellerden ayırır. Otelin sahibi, daha bu oteli kurmadan önce dansçı bir kızla aşk yaşar. Adam bu kıza çok hayrandır ve uzun bacaklarından etkilenir. Kurduğu oteline de, yine uzun bacaklı bir kuş türü olan flamingoların adını verir. Kısaca onun da Vegas’ta yaşadıkları yine Vegas’ta kalır.

Bürokrasisiz Evliliğin Merkezi

Başka bir şehirde ya da ülkede hiç karşılaşamayacağınız bürokrasisiz evliliğe ne dersiniz? Ne kan testi ne de farklı belgelerin ibrazına ihtiyacınız yok. Bürokrasisiz Evliliğin Merkezi Küçük bir meblağ karşılığı ekspres evlilik yapabilirsiniz. Üstelik Las Vegas, günde yaklaşık 300 evliliğe ev sahipliği yapar. Bu özelliği ile de dünyanın en gözde evlilik merkezi olarak da bilinir. Peki siz de farklı bir evliliğe imza atmaya var mısınız?

Günah Şehri ama Doğanın da Dostu

Nasa’nın uzaydan çektiği dünya fotoğraflarına lütfen bir daha bakın. Günah Şehri ama Doğanın da Dostu Işıl ışıl parıltısıyla en çok dikkat çeken yer neresidir? Evet, doğru bildiniz! Las Vegas, geceleri gündüze çeviren ışıklandırmalarıyla da çok meşhurdur. Tüm sokak lambaları ve ayrıca otellerin ve diğer tesislerin aydınlatmalarının hepsi yenilenebilir enerji ile çalışır.

İflastan Kurtulanların Şehri

Fedex lojistik firmasını bilmeyeniniz yoktur. Kurucusu Frederick Smith, zamanında iflasın eşiğine gelmiştir ve artık cebindeki paradan başka harcayacak bir kuruşu dahi yoktur. İflastan Kurtulanların Şehri Smith; ekmek, peynir ve gazete gibi günlük alışverişini yapmak yerine, Vegas’ta Blackjack oynamayı tercih eder ve bingo! Fedex’i iflasın eşiğinden kurtarır. Elbette siz, siz olun ve bu tür olayları örnek olarak kabul etmeyin.

Atom Bombası Deneylerinin Merkez Üssü

Evet, başlığı yanlış okumadınız! Amerika’nın atom bombası denemeleri şu anki Las Vegas’in kurulduğu topraklarda yapılmıştır. Anlamak zor; ama bu atom bombası denemeleri, korkutuculuğu ile nam salmak yerine tam aksine bir eğlence merkezi olan Las Vegas’ı ortaya çıkarmış.

Atom Bombası Deneylerinin Merkez Üssü

Farklı Zevklere Hitap Eden Eğlence Anlayışı

Las Vegas için eğlencenin tek bir tanımı ya da kategorisi yok. Her çeşit eğlence alanı mevcut. Las Vegas’a kadar gitmişken, buldozerlerle oynama imkanına bile sahipsiniz. Artık Las Vegas’a gitmek için bir sebebiniz daha oldu! İş makineleri bazıları için gerçekten harika bir keyiftir.

Farklı Zevklere Hitap Eden Eğlence Anlayışı

Sürdürülebilir Enerjinin Kaynağı: Gri Su

Las Vegas sınırlarında doğayı koruyan sürdürülebilir enerji kaynakları tercih edilir. Vegas’ta dikkatinizi çeken, çeşmeler, yapay göller ve diğer su yapılarının her birinde aslında lavabo ve banyo sularından dönüştürülen su kullanılır. Bu suya da gri su denir.

Günahlar Şehri’nde, Alice Harikalar Diyarı’ndaki masalsı ve unutulmaz bir ortam sizi bekliyor. Las Vegas’a gitmek için onlarca sebep dururken ne bekliyorsunuz? Gidin ve Las Vegas’ın muhteşem havasına kendinizi kaptırın. Çılgınca eğlenin ve asla şunu unutmayın; Vegas’ta olan Vegas’ta kalır!

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin