En Sevdiğiniz Dizilerin Çekildiği Yerleri Ziyaret Edebileceğiniz Şehirler

Beyaz camın hayatımıza getirdiği korkuların, entrikaların ve eğlencenin gerçekleştiği yerleri görmeyi tatil planınıza dahil edebilirsiniz. Gittiğiniz şehrin sokaklarında dolanırken en sevdiğiniz sahnenin çekildiği yeri görebilir ve favori karakterlerinizin dünyasına adım atabilirsiniz. İşte en sevdiğiniz dizilerin çekildiği yerleri ziyaret edebileceğiniz şehirler:

1. New York

New York

Bu listede en çok alternatife sahip şehir herhalde New York’tur. New York seyahatinizde Girls dizisinde yer alan Ray’in kahve dükkanını Brooklyn’de bulabilir, şehrin kuzey batı yakasında Tom’s Restaurant’a uğrayarak Seinfeld’de yer alan akşam yemeği sahnelerini yaşayabilirsiniz ya da Friends dizisinin ardından gerçekten açılmış olan Central Perk’te bir kahve içebilirsiniz.

2. Los Angeles

Los Angeles

Hollywood’un kalbi Los Angeles’ta da görünce tanıyacağınız birçok yer bulunuyor. New Girl ekibinin maceralarını yaşadığı evi görebilir, It’s Always Sunny in Philadelphia dizisindeki Paddy’s Pub’ı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Modern Family dizisinin şirin ailesi Dunphy’lerin evine uğrayarak Phil Dunphy’nin zekasının sınırlarına erişebilirsiniz.

3. Londra

İngiliz dizilerinin son yıllardaki popülaritesi ortada. Bunların arasında en çok öne çıkan ünlü dedektif Sherlock Holmes ve yanından hiç ayrılmayan Dr. Watson’ın maceralarının geçtiği 221B Baker Street’i ziyaret edebilirsiniz ve Holmes’un evinin yanında yer alan küçük kafede bir kahve molası verebilirsiniz.

4. Dubrovnik

Dubrovnik

Adım adım büyük finale yaklaşan Game of Thrones’un sahneleri farklı ülkelerde çekilse de en ünlü yeri olan Kralın Şehri’ni Dubrovnik’te bulabilirsiniz. Kraliçe Cersei’nin bütün entrikalarına burada ortak olabilir ve High Baelor septinde yürüyüş yapabilirsiniz.

5. New Mexico

New Mexico

Walter White ya da daha popüler hali ile Heisenberg, Breaking Bad dizisinde birçoğumuzun kalbini çalmayı başardı. Ünlü suçlumuzun yaşadığı evi New Mexico’nun Albuquerque şehrinde bulabilirsiniz. Ancak filmin prodüktörünün ziyaretçilerden özel bir isteği var: Lütfen evin çatısına pizza fırlatmayın.

6. Long Beach

Long Beach

Süper kahramanların son yıllardaki yükselişine ortak olmak ve bu dünyaya adım atmak için Supergirl dizisinin geçtiği Long Beach’te ayrıca Dexter’ın maceralarını yaşadığı Broadway Donuts’a uğrayarak bir tatlı yiyebilirsiniz. Yine bir zamanlar tüm dünyayı etkisi altına alan CSI: Miami’nin heyecanını yaşamak için San Pedro sahilinde kısa bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.

7. New Jersey

Hudson Nehri’nin kenarında yer alan bu güzel şehirde Sopranos seviyorsanız, Tony Soprano’ya göre eyaletin en iyi yeri olan Holsen’s restoranda yemek yiyerek büyük mafya ailesinin kararlarına ortak olabilirsiniz. Ayrıca Dr. House’un hastalarını iyileştirdiği, Dr. Wilson ve Dr. Cuddy ile tartışmalar yaşadığı Princeton-Plainsboro Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesinde küçük bir tur atabilirsiniz.