Yurt Dışında Alışveriş Yapabileceğiniz En Bilinen Marketler

Yurt dışına çıkacak çoğu kişinin kafasında bulunan en büyük soru işaretidir beslenme. Türk mutfağına alışmışsanız gideceğiniz ülkenin mutfağına uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz. Bu durumda beslenme sorununu aşabileceğiniz bir kurtarıcı varsa, o da marketler olacaktır. Gittiğiniz ülkede zorluk çekmemeniz için yurt dışında alışveriş yapabileceğiniz en bilinen marketler hangileri, gelin bir bakalım:

1. Tesco PLC, England

Tesco PLC, England

1919’da İngiltere’de ilk olarak Jack Cohen tarafından kurulan Tesco süpermarketleri şimdi İngiltere, Malezya, İrlanda Cumhuriyeti ve Tayland’da market sektöründe lider konumda denilebilir. Yurt dışına çıktığınız zaman Tesco süpermarketlerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Ne de olsa Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da olmak üzere 12 ülkede faaliyet gösteriyor. Üstelik Tesco PLC, müşterilerine sadece yiyecek sunmakla kalmıyor, gıdanın yanı sıra giyim ve genel ürün satışı da bulunuyor.

2. Walmart Stores, ABD

Walmart Stores, ABD

Walmart süpermarket zincirinin tabelalarını dünyanın hemen hemen her köşesinde rahatlıkla görebilirsiniz. İlk olarak 1945 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmete başlayan Walmart Stores, bugün 27 ülkede 11.000 şubesi ile birlikte müşterilerini ağırlıyor. Eğer yurt dışında damak tadınıza uygun bir lezzet bulamadıysanız Walmart Stores’da lezzetli atıştırmalıklar bulabilirsiniz.

3. Carrefour S.A, Fransa

Carrefour S.A, Fransa

Carrefour S.A süpermarket zincirini bilmeyen yoktur. Fransa’da başlayan ve ülkemizde de pek çok şubesi bulunan Carrefour S.A süpermarketleri Arjantin, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Dominik Cumhuriyeti ve Brezilya gibi pek çok ülkede faaliyet gösteriyor. Eğer Türkiye’de Carrefour S.A süpermarket zincirini tercih ediyorsanız, yurt dışına çıktığınız zaman da alışveriş alışkanlığınızdan vazgeçmenize gerek kalmıyor. Kendi evinizdeymişsiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

4. Kroger Co, ABD

Kroger Co, ABD

Kroger, Amerika Birleşik Devletleri’nin perakende devi olarak tanınıyor. Bu nedenle sektörde oldukça popüler denilebilir. 2.600’den fazla şubesi bulunan Kroger Co, aynı zamanda dünyanın en büyük 23. şirketi olarak listede yerini alıyor. Kroger’ın sadece gıda üzerine değil, mücevher ve ilaç üzerine de mağazaları bulunuyor. Üstelik Kroger süpermarketleri ürettikleri pastane ürünleri ile de oldukça tercih ediliyor. Bu kadar büyük bir süpermarket zinciri olan Kroger’da aradığınızı bulamamanız imkansız gibi görünüyor.

5. Metro AG, Almanya

Metro AG, Almanya

Metro süpermarket zinciri ilk olarak Almanya’da faaliyete başlayarak dünyanın her köşesine yayılıyor. Metro süpermarket zinciri dünyanın en küreselleşmiş perakendecileri arasında yerini alıyor. 25 Avrupa, 5 Asya, 1 Afrika ülkesi ve ülkemizde faaliyet gösteren Metro AG süpermarket zinciri, sunduğu hizmet ile de müşterilerini tatmin ediyor. Yurt dışına çıktığınız zaman Metro’nun herhangi bir şubesine girerek yabancılık çekmeden alışverişinizi yapabilirsiniz.