Yoğun geçen süreçlerin sonunda keyifli bir tatil yapabilmeyi kim istemez ki? Yılın yorgunluğunu atmak, tazelenmek ve güç toplamak için eğlenceli bir tatil gibisi yoktur. Tatilinizi önceden planlar, son dakikaya bırakmazsanız en iyi tatil olanağına kavuşabilirsiniz. Erken rezervasyon seçeneği bu konuda size yardımcı olabilir. Böylelikle daha ekonomik ve konforlu tatil imkanı elde edebilirsiniz. Üstelik her şey dahil otel konsepti hem güzel hem de kaliteli tatil yapma olanağı yakalayabilirsiniz.

Her Şey Dahil Otel Nedir? Neleri içerir?

Otel konaklama konseptlerinden bir tanesi olan her şey dahil oteller rahat ve konforlu tatil yapmak için iyi bir seçim oluşturur. Türkiye’de birçok otel ve tatil köyü bu konsept ile hizmet verir. Her şey dahil tatil yaparsanız ek ücret ödemeden dilediğiniz kadar yeme ve içme imkânına sahip olursunuz. Bu konaklama biçiminde yeme içme düzeninde sınırlama yoktur. Hangi hizmetlere ücret ödeyeceğinizi bildiğiniz için “Ne kadar ekstram çıkacak acaba?”diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Tatilinizin keyfini çıkarmak istiyorsanız bu konsepti seçebilirsiniz.

Bir yanılgıya düşmemek için kalacağınız otelin her şey dahil uygulamalarına nelerin girip girmediğini öğrenmeniz size kolaylık sağlar. Çünkü her otelin sunduğu imkânlar farklılık gösterir. Tatilinizi yapmak istediğiniz yeri belirleyip otel seçeneklerini gözden geçirmeye başladığınızda otellerin yeme içme özelliklerini inceleyebilirsiniz. Konsepte dahil olan ücretli ve ücretsiz hizmetleri öğrenebilirsiniz. Ardından karşılaştırmalarınızı yapıp son kararınızı verebilirsiniz.

Genel olarak bu konsept; tüm yerli alkollü ve alkolsüz içecekleri, sabah kahvaltısını, öğle ve akşam yemeklerini bir de öğle sonrası atıştırmalıkları kapsar. Ama taze sıkılmış portakal suyu, oda sevisi, yabancı içecekler hatta bazen Türk kahvesi bile konseptin dışında tutulur.  Otellerin A la Carte restoranlarındaki yemekler de konsepte dahil olmaz. Her şey dahil otellerin ücretsiz hizmetleri içerisine hamam, sauna, duş ve dinlenme yerleri dahil edilirken masaj ve diğer terapilerden ücret talep edilir. Otellerin SPA merkezleri 3. şahıslar tarafından işletiliyorsa bu ücretler, yüksek fiyatlar içerebilir. Tatilinizi geçireceğiniz otelin, ücretli ve ücretsiz hizmetlerini önceden inceleyebilir ve ekstra ödemelerden kurtulabilirsiniz.

Ultra Her Şey Dahil Otellerin Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Bu konaklama konseptinde neredeyse her şey ücret kapsamındadır. Fakat ultra her şey dahil oteller, tüm aktivitelerini ücretsiz olarak sunmazlar. Bazı aktiviteler ücretli, bazıları değildir. Otel özellikleri içerisinden bu detayları öğrenerek seçim yapabilir ve sürprizlerden korunabilirsiniz. Bu konsept kapsamında 24 saat boyunca dilediğinizi yiyip içebilirsiniz. Mini bar içeceklerini ücretsiz tüketebilirsiniz. Yabancı alkollü içeceklere ücret farkı ödemezsiniz.

Deluxe Oteller olarak isimlendirilen ultra her şey dahil oteller, tam konforlu ve bol aktiviteli oteller olduğu için keyiflidir. Tatilinizi otel dışına çıkma gereği duymadan tamamlayabilirsiniz. Dans geceleri, çocuklar için eğlenceler, farklı sportif aktiviteler ve başka alternatifler eğlenceli bir tatil için hoş seçenekler sunar. Havuz, deniz ve suda yapılan aktivitelerle keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Küçük çocuklarınızla tatil yapıyorsanız bu konsept, sizin için en doğru seçim olabilir. Çocuklar özellikle havuz başında bolca dondurma yemek ya da meyve suyu ve meşrubat içmek isteyecekleri için ekstra ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. Üstelik çocuklarınız da diledikleri gibi eğlenebilirler.

Güney sahillerinde tatil yapmayı planlıyorsanız, Antalya otelleri her şey dahil konseptine sahip oteller olarak size pek çok alternatif sunar. Sürpriz ödemelerden uzak keyifli bir tatil geçirmek için araştırmalarınızı dikkatlice yapabilir, ücretli ve ücretsiz aktiviteleri önceden öğrenebilirsiniz. Geniş bir aileniz varsa her şey dahil otel konseptini tercih etmeyi düşünebilirsiniz.