Tatile Çıkmadan Önce Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Instagram Hesapları

Çağın popüler fotoğraf uygulaması Instagram hiç görmediğiniz, gitmediğiniz yerlere sizi yalnızca fotoğraflarla götürebiliyor. Evinizde otururken, bir yorganın altında, arabada, ofisinizde çalışırken bir anda dünyanın bir ucundaki bir fotoğrafı izleme imkânınız oluyor. Binbir özenle çekilip paylaşılan fotoğraflar yalnızca bakma, beğenme değil; içinizde fotoğrafın çekildiği yerde olma isteği de uyandırıyor. “Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi” gibi gezdiği, gördüğü yerlerdeki tüm deneyimlerini paylaşan hesaplar ile çıkacağınız tatile bir ön hazırlık oluşturmaya ne dersiniz? İşte tatile çıkmadan önce mutlaka takip etmeniz gereken Instagram hesapları:

1. Mehmet Sert-@mehmetsert

Mesleği seyahat fotoğrafçılığı olan Mehmet Sert, yabancı bir sitenin belirlediği seyahat paylaşımlarıyla öne çıkan profiller listesi arasında yer alan tek Türk olma gururunu taşıyor. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın farklı yerlerini en güzel halleriyle çekip paylaşan Mehmet Sert için “yeni çağ seyyahı” demek yanlış bir ifade olmaz.

https://www.instagram.com/p/BVkJwBOHism/?taken-by=mehmetsert&hl=tr

2. Murad Osmann-@muradosmann

Murad Osmann, tüm dünyayı esir alan #followmeto akımının çıkış noktası. Kız arkadaşı manken Natalla Zakharova ile dünyayı geziyor ve gittiği her yerde arkası dönük sevgilisinin elini tuttuğu bir fotoğraf paylaşarak, sevgilisini takip ettiği izlenimi veriyor. Gerek bir çölde, gerek şehrin ortasında aynı pozu veren çift, bu fotoğraflarla takipçilerini yeni maceralara davet ediyor. Gittikleri her bölgenin ünlü mekânları, nesneleri, objeleri ile oldukça başarılı fotoğraflar paylaşan profil; tüm dünyanın çektiği “Beni takip et” pozlarının kurucusu sayılıyor.

https://www.instagram.com/p/BF_HUjpGs70/?taken-by=muradosmann&hl=tr

3. Ömür Akkor-@omurakkor

Eğer Anadolu’da bir tatil planlıyor ve Anadolu lezzetlerini denemek istiyorsanız Ömür Akkor’un paylaşımları tam size göre! 15 yıldır Türkiye’nin 81 ilini ve yüzlerce ilçesini gezen Ömür Akkor, gidilmesi gereken güzel yerlerin yanı sıra yenmesi gereken yemekleri ve yemeklerin en iyi yapıldığı mekânları paylaşıyor. Anadolu’nun en iyi lezzetleri ve lokantaları için Ömür Akkor’un hesabını ziyaret etmeden yolculuğa çıkmayın.

https://www.instagram.com/p/BUWGen4gbC9/?taken-by=omurakkor&hl=tr

4. Jessica Stein-@tuulavintage

Seyahat ve kişisel stil bloggeri Jessica Stein; dünyayı gezerek her anını takipçileriyle paylaşıyor. Çektiği fotoğraflardaki kalite ve göz alıcı efektlerle tüm dünyada beğeniyle takip ediliyor. Deneyim ve yemek önerilerini de fotoğrafın altına yazan Jessica Stein’ın profili bir tatil rehberini andırıyor.

5. Sezgin Yılmaz-@sezyilmaz

Dünyayı dolaşan Türk gezginlerinden biri de Sezgin Yılmaz. Durdurak bilmeden yaptığı seyahatlerini tüm detaylarıyla takipçileriyle paylaşıyor. Her bir detayı göz önünde bulundurarak çektiği fotoğraflarla Instagram’ın gözde profilleri arasında yer alan Sezgin Kaymaz, tatil bölgesi seçmek için ilham kaynağınız olabilir.

View this post on Instagram

iyi pazarlar.. ☕️

A post shared by Sezgin YILMAZ (@sezyilmaz) on

6. Brooke Saward-@worldwanderlust

Dünyayı Instagram’la paylaşarak popülerlik kazanan bir diğer hesap da Brooke Saward. Fotoğrafçılık mesleğini yürüten Brooke Saward’ın profilinde, gezi notlarını profilinde ve kişisel sitesinde uzun uzun paylaşması dikkat çekiyor. Bu sayede worldmanderlust, tam bir seyahat rehberi profili özelliğine kavuşuyor.

https://www.instagram.com/p/BT6PjOXhElF/?taken-by=worldwanderlust&hl=tr