Siz de klişe tatil hikayelerinden sıkılanlardansanız ve tatilinizi farklılaştırmanın yolunu arıyorsunuz. Belki de yılın en sevilen döneminde, hayranı olduğunuz ünlüyü görüp hatta onunla fotoğraf çekip havasını atmak varken neden kumsalda ojeli parmak, kitapla güneşlenme gibi klişe pozları atasınız ki?

Hepimiz tatilleri unutulmaz kılan şeyin deneyimler olduğunu biliyoruz. Dolu dolu tatil yaşamak, yeni arkadaşlıklar kurarak doyasıya eğlenceyi deneyimlemek için de tatil konumunun doğru seçilmesi oldukça önemli. Bir de bu deneyimlere ”Tarkan yanımda güneşleniyordu, Kibariye ile aynı havuza daldık” gibi anıları eklediniz mi tatiliniz tadından yenmez kıvama geliyor. Bu yazıda ünlülerle karşılaşma ihtimalinizin yüksek olduğu tatil rotaları arasında en popülerlerini bulabilirsiniz:

1. Türkbükü

turkbuku

Türkbükü, birçok sosyetik ve ünlü ismin tatillerini yaptığı yer olarak biliniyor. Özellikle eğlence mekanları ve gece hayatıyla öne çıkan beldede kumsalda yürürken ünlü isimlerle karşılaşmanız oldukça muhtemel. Beldede bir haftadan fazla vakit geçirdiğiniz takdirde birçok ünlüyle tanışıklık seviyesine gelme şansınız yüksek.

2. Çeşme – Alaçatı

Cesme-Alacati

İzmir, Çeşme’nin şirin beldesi özellikle yaz aylarında onlarca isim ve onların yakın arkadaşları tarafından ziyaret ediliyor. Rüzgar sörfü için en uygun konumlardan biri olan Alaçatı’nın tarihi dokusu da oldukça zengin. Herhangi bir antikacı dükkanı ve sokak kafesinde ünlü bir isimle karşılaşma olasılığınız yüksek.

3. Bodrum – Gümüşlük

Bodrum-Gumusluk

Bodrum’un önemli tatil merkezlerinden biri olan Gümüşlük, birçok ünlü ismin tatil beldesi olarak biliniyor. Özellikle gece hayatına düşkünseniz Gümüşlük’ün seçeneklerinizin arasında bulunmasında fayda var.

4. Fethiye – Göcek

Fethiye-Gocek

Muğla’nın doğal harikalarından biri olan Göcek Mustafa Sandal, Murat Boz gibi isimlerin sık olarak bulunduğu yerler arasında yer alıyor. Bu güzel beldede bisikletinizi sürerken ünlü bir ismin size eşlik etmesi oldukça muhtemel.

5. Cunda Adası

Cunda-Adasi

Balıkesir’in otantik adası olan Cunda sakinliğe önem verenler için oldukça ideal bir mekan. Ayrıca mekanda Sinan Çetin gibi entelektüel camianın önemli isimleriyle karşılaşma ihtimaliniz de yüksek.

6. Yalıkavak

Yalikavak

Bodrum’un şirin bir sahil beldesi olan Yalıkavak, hem turistik detaylarıyla hem de zengin tarihi yapısıyla öne çıkıyor. Ünlü oyuncuların ve müzisyenlerin de uğrak tatil yeri olan Yalıkavak, masmavi plajı ile denizin ve kumsalın tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için oldukça ideal. Birçok ünlü ismin yazlığının da bulunduğu Bodrum Yalıkavak beldesinde aynı zamanda Metin Şentürk’ün yeni açmış olduğu oldukça popüler bir gece kulübü de mevcut. Şarkıcı bu mekanda misafirleriyle vakit geçiriyor ve fotoğraf çektiriyor.