Uçuş Korkusu Olanlar İçin Karadan Varılabilecek Eğlenceli Tatil Destinasyonları

Aviofobi olarak da adlandırılan uçakla seyahat etme korkusu oldukça insani bir durum olsa da seyahat ve tatil planlarınızı kısıtlıyor olabilir. Gidilecek onlarca yer, görülecek onlarca cennet mekan varken uçuş korkusu yüzünden gidememek artık canınızı sıkmasın. Uçuş korkusu olanlar için karadan varılabilecek eğlenceli tatil destinasyonları ve tatil beldelerini güzel bir tatil için değerlendirebilirsiniz.

1. Asos Antik Kent

asos antik kent

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yer alan antik kent; tarihi dokusunun yanı sıra tertemiz suyu ve upuzun plajlarıyla dikkat çekiyor. İstanbul’a yaklaşık 490 km uzaklıkta olan tatil beldesi özellikle sakinlik ve doğallıktan hoşlananlar için ideal. Asos’a karayolu ile ulaşım oldukça kolay.

2. Ağva

ağva

İstanbul’a yakınlık konusunda eline su dökülmeyecek tatil beldelerinden biri de Ağva. Doğal güzelliklerle iç içe olan yapısının yanı sıra suyunun ve plajının temizliğiyle dikkat çeken Ağva, İstanbul’a sadece bir saat uzaklıkta. Kilim Koyu, Saklı Göl gibi doğa harikalarını barındıran Ağva’ya karayolu alternatiflerini kullanarak çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

3. Kıyıköy

kıyıköy

Kırklareli’ne bağlı ufak ve şirin bir tatil kasabası olan Kıyıköy, İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıkta. Birbirinden şirin iki ırmağın arasında kurulu olan kasabada telaşa ve gürültüye yer yok. Tatilinizi sakin bir şekilde doğayla iç içe geçirmek istiyorsanız Kıyıköy tam size göre.

4. Avşa Adası

avşa adası

Avşa Adası, Marmara Denizi’nin ortasında etrafındaki gürültü ve kargaşadan tamamen izole bir cennet. Deniz yolu ile ulaşımın oldukça kolay olduğu ada aynı zamanda şaraplarıyla meşhur.

5. İğneada

iğneada

Trakya’nın incisi olarak da adlandırılan İğneada, adeta bir doğa harikası. İğneada; 150 senelik deniz feneri, altın kumlu plajı ve milli park statüsünde olan longoz ormanları ile doğanın içinde bir tatil deneyimi vadediyor.

6. Erikli

erikli

Edirne Keşan’ın turizm cennetlerinden biri olan Erikli beldesi, özellikle Yunanistan‘a yakınlığıyla Yunan turistler tarafından da sürekli gelinen bir mekan. İstanbul’a sadece 3 saat mesafede olan Erikli’yi öne çıkaran ise denizinin berraklığı ve kumsalı. Ayrıca zengin Trakya mutfağına ilginiz yoğunsa burası tam sizlik.

7. Alaçatı

alaçatı

Ege’nin oldukça merkezi bir konumunda yer alan Alaçatı, İzmir’in şirin bir ilçesi. Türkiye’nin birçok yerinden karayolu ile ulaşımın kolay olduğu Alaçatı beldesi; mutfak kültürü, zengin tarihi dokusu, sıcak insanları ve gece hayatıyla dikkat çekiyor. Özellikle rüzgar sörfü için Türkiye’deki en uygun mekanlardan biri olan Alaçatı, adeta simgesi olan yel değirmenleri ve birbirinden kaliteli tatil köyleriyle anılıyor.