Yaşamın en büyük keyiflerinden biri seyahat etmek. Özellikle daha önce görmediğiniz ya da görüp de çok özlediğiniz bir yere gidiyorsanız, keyif dolu günler sizi bekliyor demektir. Fakat seyahat etmenin bütün keyfi varılan yerde değil elbette. Biraz da yolculuğun kendisinde. Yol üzerinde yaşanan macerada. Ve Havaalanında alışveriş yapmak, farklı yerlerde yiyip içmekten alışverişe kadar detaylarda.

Seyahat ederken hava yolunu kullanmayı tercih ediyorsanız, havaalanlarında geçen zaman seyahatinizin önemli bir parçası demektir. Bu zamanı hem daha zevkli geçirmek hem de iyi değerlendirmek adına, alışverişlerinizi de havaalanında yapabilirsiniz. Her gün binlerce insanın gelip geçtiği bu noktalarda, ihtiyaçlarınıza ve zevklerinize hitap edecek pek çok ürün sizi bekliyor.

Havaalanlarında alışveriş noktaları

Belki yanınıza almayı unuttuklarınızı alıp eksiklerinizi gidermek için belki de gideceğiniz yere birkaç hediyelik götürmek için alışverişe ihtiyacınız olabilir. Satın almak üzere bir kenara not ettiğiniz bazı şeyleri zengin çeşitler içerisinden seçmek isteyebilirsiniz. Sebep ne olursa olsun havaalanında alışveriş yapmak istediğinizde, terminal binasının farklı noktalarında size hitap edecek çeşitli mağazalar bulabilirsiniz. Örneğin giden ya da gelen yolcu holü, havaalanlarında mağazaların konumlandığı alanlardan bir tanesidir. İç hatlar bilet kontrol sonrası ya da dış hatlar pasaport kontrol sonrası ulaşacağınız alan, genellikle ilginizi çekecek alışveriş mekânları barındırır.

Farklı ürün grupları sizi bekliyor

Havaalanlarında hangi ürün ve mağazaları bulabileceğinize gelince, aklınıza gelenlerin hepsi desek yalan olmaz. Başta pek çok ürün grubunu barındıran marketler. Alkollü ya da alkolsüz içecekleri, yiyecek çeşitlerini, hediyelik eşyayı, bakım ürünlerini ve günlük yaşamda ihtiyaç duyulan diğer pek çok ürünü marketlerde bulabilirsiniz. Marketlerin yanı sıra ünlü markaların butikleri, muhtemelen hemen yanı başınızdadır. Tabi sadece hediye alışverişi için yolculara hizmet veren hediyelik eşya mağazalarını mutlaka göreceksiniz. Hediyelik ürünler arasında yerel tatlar, takılar, dekoratif aksesuarlar, mutfak malzemeleri, el işi süsler yerini alabilir. Parfümeri mağazası, spor gereçleri mağazası, kuyumcu, mücevherat ya da oyuncak mağazası gibi tematik mağazaları da görmeniz mümkün.

Siz de boş boş oturarak uçağa biniş vaktini beklemekten sıkılanlardan biriyseniz, işlemlerinizi tamamladıktan sonra kalan zamanınızı alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz. Havaalanlarındaki mağazalar; yeni ürünleri görmek, modayı takip etmek, alışveriş trendlerini izlemek ve hoşça vakit geçirmek için çok renkli ortamlar sunuyor. Uçuşa kadarki bekleme sürecini, ayrı bir zevk haline getiriyor.

Duty Free’lerden yararlanabilirsiniz

Havaalanında seyahat keyfinizi ikiye katlayan alışveriş süreçlerini, daha da avantajlı hale getirmek çok kolay. Bu konuda vergisiz satış imkânı bulunan Duty Free mağazaları değerli birer fırsat. Alışveriş yapmayı, fırsat, indirim ve avantajları yakalamayı seviyorsanız, bu mağazalar tam size göre. Farklı boyutlarda tasarlanan Duty Free mağazaları, zengin ürün çeşitliliği sunmaları ile tanınıyor. Küçük, orta ölçekte ya da büyük bir Duty Free olabilir… Kesin olan, içerisinde mutlaka ilginizi çekecek bir şeyler bulabilecek olmanız. Bulunduğunuz yere özgü otantik ürünler, bu mağazalarda en uygun fiyatlarla sizin olabilir. Hediyeliklerde zengin çeşit görebilirsiniz. Çantalar, aksesuarlar, oyuncak departmanları ilginizi çekecek. Dünya markalarıyla tanışacaksınız. Özellikle kadınlara hitap eden ürünler Duty Free’lerde ön planda. Kozmetik ürünleri, bakım malzemeleri, parfümeri çeşitleri, dünya markalarının yenilikleri, renk renk makyaj malzemeleri ve parfümler… Kozmetik departmanları sizi kısa sürede kendisine çekecek.

Havaalanında alışveriş yapmak, özellikle kârlı olduğunda, elbette daha keyifli. Bu nedenle, havaalanlarında mağazaların, butiklerin, Duty Free’lerin uyguladığı indirimlerden, promosyonlu ürün stantlarından, avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Seyahate giderken hediyelerinizi alabilir, neşenize neşe katabilir, seyahat dönüşlerinde ise evinize otantik ürünlerle dönebilirsiniz.