yurt dışı seyahat

Yurt Dışı Seyahatine Çıkarken Yanınızdan Eksik Etmemeniz Gerekenler, uzun bir yola gidileceği için mutlaka alınması gereken eşyaları son bir defa gözden geçirmek gerekiyor. Unutulduğunda seyahati yarıda bırakacak ya da tatil esnasında zor duruma düşürecek eşyaların bir listesinin önceden hazırlanması insanı büyük bir dertten kurtarıyor. Dolayısıyla seyahate çıkmadan önce eşya listesi hazırlayarak günbegün aklınıza gelen önemli eşyaları not edebilir ve keyfinizi kaçıracak detayları elimine edebilirsiniz! Yurt dışına çıkarken önceden hazır etmeniz gereken eşyalar konusunda sizler için hazırladığımız püf noktalarına mutlaka göz atın!
1. Pasaport

pasaport

Yurt dışı seyahatinin en önemli parçası olan pasaport, ülkeler arası geçiş yapmanızı sağlıyor. Gideceğiniz ülkeye ister gemiyle gidin, isterseniz uçakla ya da otobüsle seyahat edin, pasaport, kimlik ve seyahat sigortası gibi önemli belgeleri mutlaka yanınızda taşımanız gerekiyor.

2.Kişisel ilaçlar

kişisel ilaçlar

Özellikle sağlık problemi olan insanların, yurt dışı seyahatine çıkarken mutlaka yanına alması gereken eşyalardan biri de günlük ilaçlar. Bunun yanı sıra, seyahat esnasında başınıza gelebilecek herhangi bir kaza ya da rahatsızlık olasılığı için; ağrı kesici, kas gevşetici, yara bandı, baticcon, pomat ve diğer ilk yardım malzemeleri gibi medikal ürünleri de yanınızda bulundurmanız şart.

3.Omuz çantası

omuz çantası

Gidilen ülkeye göre farklılık gösterse de, yurt dışına çıkan birçok insan hırsızlık gibi tatilin keyfini kaçıracak kötü olaylarla karşılaşabiliyor. Boyundan aşağı yan bir şekilde takılan omuz çantasını kullanarak, hırsızlık ya da kapkaç gibi olayların önüne geçebilir ve kişisel eşyalarınızı güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz.

4.Harita

harita

Yurt dışına çıkarken, gidilecek ülkenin bir haritasını almak hem daha bilinçli hareket etmeye olanak tanıyor, hem de zaman kazandırıyor. Siz de gideceğiniz rotanın bir haritasını yanınızda taşıyarak kendinize belirli bir yön çizebilir ya da telefonunuza bir harita ve navigasyon uygulaması indirerek zaman kaybından kaçınabilirsiniz.

5.Sözlük

sözlük

İngilizce bilseniz dahi, nereye giderseniz gidin o ülkenin dilinden birkaç kelime ya da cümle söyleyebiliyor olmanız gerekiyor. Eğer gittiğiniz yerin diline hakim değilseniz, yanınızda mini bir sözlük taşıyarak insanlara rahatça iletişim kurabilir ve günü kurtarabilirsiniz.

6.Hijyenik ve kişisel eşyalar

hijyenik kişisel eşyalar

İster bir pansiyonda, ister bir otelde konaklayacak olun; yanınızda mutlaka size ait kişisel eşyalarınız; bir yastık kılıfı, çarşaf, havlu, tarak, el sabunu ve diş fırçası götürmeniz gerekiyor. Kalacağınız yer ne kadar hijyenik olursa olsun, başkalarının önceden kullandığı eşyaları kullanarak alerjik reaksiyon göstermeniz mümkün.