mobil uygulamalar

Tatil yaparken hem hayatınızı kolaylaştıracak, hem de seyahatinizi eğlenceli kılacak mobil uygulamalar sayesinde artık maceraya atılmak çok daha keyifli!

Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz yerleri araştırıyor, gezip gören kişilerin seyahat deneyimlerinden faydalanıyor ve giderken yanınıza mutlaka almanız gereken eşyaların listesini itinayla hazırlıyor olabilirsiniz. Bunların yanı sıra, gelişen teknolojiyle birlikte hayatınıza giren ve seyahat deneyiminizi kolaylaştıran mobil uygulamaları da listeye eklemeye ne dersiniz? Seyahat öncesinde ve tatil esnasında hayatınızı kolaylaştırarak size zaman ve hız kazandıracak mobil uygulamaları sizler için derledi.

1.Google Maps

google maps

Gittiğiniz yerlerde, özellikle yabancısı olduğunuz yurt dışı duraklarında yanınızda mutlaka bir harita bulundurmanız gerekir. Kusursuz bir harita hizmeti sunan Google Maps uygulaması sayesinde, gittiğiniz şehirlerde gönül rahatlığı ile dolaşabilir ve hatta bulunduğunuz konumlara etiket ekleyerek bir sonraki seyahatiniz için kolaylık sağlayabilirsiniz.

2.Swarm

swarm

Aslında birçoğunuzun cebinde hazır bulunan Swarm uygulaması, bildiğiniz üzere, sosyal ağınıza nerede olduğunuzu bildirmenizi sağlıyor. Swarm, ziyaret ettiğiniz yerlere check-in yapmanız, kimi zaman bu uygulama ile anlaşmalı mekanlarda promosyon kazanmanız ve gezdiğiniz yerleri hafızaya atabilmeniz için olanak tanıyor.

3.Google Translate

google translate

Sık sık seyahat ediyor olsanız bile, gittiğiniz yerlerde konuşulan dili bilmiyor ve İngilizce bilseniz dahi o toplumla anlaşamıyor olabilirsiniz. Özellikle gezginlerin hayatını kolaylaştıran Google Translate sayesinde yazılı, sesli ve görsel olarak hızla çeviri yapabilir, ihtiyaç duyduğunuz an insanlarla iletişim kurabilir ve çevrimdışı olarak da uygulamadan faydalanabilirsiniz.

4.Viber

viber

Yurt dışındayken sevdiklerinizle iletişim kurabilmeniz için imkan sunan Viber uygulaması, sesli, yazılı ve görsel olarak anlık iletişim sağlamamıza imkan tanır. Görüntülü konuşarak da iletişim kurabileceğiniz Viber, seyahatiniz esnasında sevdiklerinizden bir telefon ötede durmanızı ve ulaşılabilir olmanızı sağlar.

5.Snapseed

snapseed

Seyahat etmek olur da, o anları fotoğraflamamak olur mu? En iyi filtre ve fotoğraf düzenleyici mobil uygulamalarından biri olan Snapseed ile çektiğiniz manzara resimlerinden, selfielere kadar tüm fotoğrafları profesyonelleştirmek ve takipçileriniz ile paylaşmak artık çok daha zevkli!