Seyahat deneyiminiz arttıkça neyi, nasıl yapmanız gerektiğine daha hızlı karar vermeye başlarsınız. Bagajınızın kaybolmasına veya önemli belgeleri unutmanıza ya da benzeri aksaklıklara karşı daha temkinli olmayı öğrenir, bu durumlara yönelik daha yaratıcı çözümler üretirsiniz. Sık Seyahat Edenler İçin Öneriler..

Önemli Belgelerinizi Elektronik Formatta da Taşıyın

Pasaport, kredi kartları, otel veya seyahat onay çıktıları gibi kaybolması halinde sizi sıkıntıya sokacak önemli belgelerin fotoğrafını çekerek veya taratarak, elektronik ortamda ya da flash diskte yanınızda götürün. Kimlik ve kredi kart bilgilerinizi bir kez elektronik ortama aktarınca her seyahatinizde tekrar uğraşmanıza da gerek kalmaz.

tatil-tuyolari-bavul-hazirlama

Gideceğiniz Bütün Yerlerin Adreslerini Bir Yerde Toplayın

İş gezisi veya tatil amaçlı bütün seyahatlerinizde otel, ofis, müze gibi gideceğiniz yerlerin adreslerini alt alta not alın. İdeal olanı, aldığınız bu notları bir e-mail olarak kendinize göndermenizdir. Bu adreslere ihtiyaç anında tıkladığınızda harita üzerinde hızlıca görüntüleme imkanına sahip olursunuz.

Bagajınızı Hafif Hazırlayın

Taşıması kolay, pratik bir valiz hazırlamayı alışkanlık haline getirin ve bunu bütün seyahatlerinize uygulayın. İhtiyaç duyacağınızdan daha fazlasını valize koymayın. Eğer aynı seyahatte farklı birkaç yere gidecekseniz her biri için ayrı ayrı küçük çantalar hazırlayabilirsiniz. Böylelikle, her varış yerinizde ihtiyacınız olmayan kıyafet ve eşyaları tekrar çıkarmak zorunda kalmazsınız.

1
Teknolojiyi Kullanın

Cep telefonunuzla önemli yerlerin; otelinizin bulunduğu caddenin veya arabanızı park ettiğiniz yerin fotoğrafını çekip, saklayabilirsiniz. Yine cep telefonunuz veya bilgisayarınız yardımı ile uçakta iyi bir koltukta seyahat etmek için online check-in yapabilirsiniz. Teknolojiden en iyi şekilde yararlanmak için yanınızda kulaklıklarınızı daima bulundurmayı da ihmal etmeyin.

Özel Müşteri Programlarından Yararlanın

Otel, uçak, araç kiralama gibi seyahatleriniz için sık kullandığınız hizmetlerde, firmaların üye programlarıyla müşterilerine sundukları indirimlere, hediyelere ve özel fırsatlara mutlaka göz atın.

turistler
Her Zaman Pozitif Olun!

Sık seyahat etmek demek birtakım tersliklerle de karşılaşma ihtimali demektir. Uçağın rötar yapması, güvenlik geçişlerinde uzun sıralar olması, kiraladığınız aracın vaktinde gelmemesi, internetin çekmemesi, bagajın kaybolması gibi çeşitli ve akla gelmeyecek sorunlarla karşılaşma ihtimali her zaman bulunmaktadır. Sakin olun ve her zaman yaratıcı çözümler oluşturun.