Filmlerde gördüğünüz, duyduğunuz Noel Ruhu’nu yaşamak ister miydiniz? Noel ağacı süslemekten çok daha fazlasını yapabileceğiniz karnaval havasında geçen Noel Pazarları, Aralık ayı boyunca Avrupa’daki pek çok şehirde ziyaretçilerle dolup taşıyor. Sokaklara yayılan sıcak şarap, tarçın, çikolata ve kurabiye konularına rengarenk ışıklar ve müzik de eşlik edince kendinizi tıpkı bir filmin içinde bulabilirsiniz. Her şehrin kendine has dokusu, tarihi ve gelenekleriyle birleşen bu pazarlarda hem keyifli zaman geçirecek hem de yeni sene için ihtiyacınız olan tüm motivasyonu toplayarak döneceksiniz. Rotanızı Noel’de Avrupa’ya çevirmek isteyenler için Avrupa’nın dikkat çeken, en renkli Noel Pazarları’nı sizler için yazdık.

noel pazarı

Masal Kenti Prag

Muhteşem mimarisi ve atmosferinde Prag sevdiğiniz şehirlerden bir de Noel Pazarı’nı görmelisiniz. Kokusu tüm pazara yayılmış et, kahve sıcak şarap kokusu size bir masal diyarında olduğunuzu hissettirecek. Herkesin elinde yiyecek ve içecekler gezdiği ve gülümsemenin eksik olmadığı pazarda çeşit çeşit şekillerde zencefilli kurabiyeler sadece çocukların değil büyüklerin de favorisi.

prag turları

Romantizm, Sanat ve Noel: Paris

Paris her ne kadar Noel Pazarı kutlamalarında diğer eski şehirlerine oranla yeni olsa da birden fazla pazarı ve sanatı da işin içine kattığı konseptiyle Noel ruhuna ayrı bir hava getiren şehirlerden. Burnunuza sıcak çikolata kokularının yanında buram buram aşk ve romantizmin de koktuğu sokaklarda kendinizden geçeceksiniz.

paris turları


Tuna’nın Işıltılı İncisi Budapeşte

Nehir boyunca muhteşem tarihi dokusuyla uzanan Budapeşte, Noel’de sanat eseri gibi olan bu dekoruna bir de ışıltı ve eğlenceyi ekliyor. Şehirde kurulan Noel Pazarları soğuk havaya inat içinizi ısıtacak palinka , koca yeşil kazalarda yapılan sıcak şarap ve geleneksel müzikleriyle sizi bambaşka bir dünyaya götürecek.

budapeşte turları

Tarihin Gölgesinde Madrid

Engizisyon mahkemeleri ve yakılarak cezalandırılan insanlarla dolu bir geçmişe sahip olan Büyük Meydan, sanki yaşadığı tüm acı günlerin acısını çıkarmak istermişçesine şehrin en büyük ve görkemli Noel Pazarı’na ev sahipliği yapıyor. Noel ve takas ilgi alanınıza giriyorsa Madrid kesinlikle size göre.

madrid turları

Eğlencenin Merkezi Berlin

Berlin, ülkenin eğlence hayatının en renkli geçtiği şehirlerden. Köln Katedrali çevresinde kurulan Noel Pazarı ise ahşap stantları, hediyelik eşyaları ve rengarenk sokaklarındaki eğlenceleri ile sizi yeni yıla dolu dolu hazırlayacak.

Siz de Noel’i tüm ihtişamlı ve ışıltısıyla yerinde yaşamak isterseniz Tatil Sepeti’nde aradığınız tatili bulabilir, yeni yıl ruhunu en güzel yaşayan şehirlerde, keyifli bir Noel alışverişi yapabilirsiniz.

berlin turları