Yarım Pansiyon konaklama, konaklama bedeline kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil olmasıdır. Tam pansiyon konaklamadan farkı, öğle yemeklerinin konaklama bedeline dahil olmamasıdır.

Özellikle şehir otellerinde ya da gün içerisinde otelde kalmayıp, gezeceğiniz tatillerde yarım pansiyon oteller size uygun fiyatlı tatil imkanı sunar. Oteli az kullanacağınız, bol gezeceğiniz tatillerde çok avantajlı bir konaklama çeşididir. Uyanır uyanmaz, günün en önemli öğünü kahvaltıyı otelinizde yapar, kendinizi plaj yollarına vurabilirsiniz.

Akşam yemekleri çoğunlukla açık büfe olarak sunulur ama bazı oteller, tabldot menü ya da menüden belli sayıda seçeneğin sipariş verilmesi şeklinde de akşam yemeği sunabilir. Dikkat etmeniz gereken  konulardan birisi alkollü içecekler akşam yemeği bedeline dahil değildir.

Özellikle kültür turizmi yaptığınız bir tatilde seçebileceğiniz konaklama tipidir, eğer kültür turizminin bir parçası gurme lezzetleri keşfetmekse o zaman “oda kahvaltı” konaklama tipi bile tercih edilebilir.

Hesaplı tatil, doğru oteli ve doğru konaklama tipini seçmenizle başlar. Doğru otel ve konaklamayı belirleyebilmek için ise tatilden beklentinizi doğru belirlemelisiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin